SERWIS LAPTOPÓW

Zajmujemy się kompleksową naprawą , rozbudową  laptopów.

Naprawy elektroniki:

Uszkodzenie laptopa nie musi się kończyć wymianą  na nowy.

Najczęstsze uszkodzenia daje się naprawić niewielkim kosztem.

Nie jesteśmy zwolennikami wymian „całych płyt głównych”, sugerujemy ich naprawę.

Dlaczego poważna naprawa laptopa jest tak kosztowna?

    Chodzi w tym oto, że większa część elementów elektronicznych dawniej zajmujących sporo miejsca, w obecnych czasach upakowana jest w zajmującym niewiele miejsca tzw. układzie CHIPSET. Jest to zwykle kilku centymetrowy płaski kwadrat krzemowy, w którym razem znajdują się  „układ krążenia, układ oddechowy, układ pokarmowy.. itd”  w Państwa sprzęcie, mózg, czyli procesor i pamięć zwykle montowane są osobno w łatwo wymienialnych slotach. Podczas naprawy wymieniany zawsze jest cały element, który ze względu na miniaturyzację i ilość upakowanych podzespołów nie jest elementem tanim. Dodatkowo sam proces wymiany wiąże się z bardzo precyzyjnym rozlutowaniem i zlutowaniem kilkuset punktów styku, umożliwiających prawidłowe działanie sprzętu, w fabryce produkującej laptopy zajmują się tym wysoko-precyzyjne roboty przemysłowe. W naszym serwisie posiadamy odpowiednie warunki i sprzęt umożliwiający równie precyzyjną naprawę Państwa ulubionego laptopa.

    Podstawowym kryterium jakim trzeba się kierować podczas oddawania sprzętu do poważnej naprawy jest to, czy za cenę naprawy oczywiście z gwarancją są Państwo w stanie kupić sobie równie dobry laptop jak ten Wasz oddany do diagnozy.

Naprawy i wymiany układów BGA

    Sporo serwisów działających na rynku niejasno precyzuje naprawy układów BGA. Jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu jest wymiana uszkodzonego układu i zastąpieniu go nowym i sprawnym.

    Wygrzewanie płyt w piekarniku, przy użyciu nagrzewnic, świeczek czy innych „domowych”sposobów jest procesem nietrwałym. Zaś branie za to pieniędzy jest nieuczciwe!!!

 

    W IT MAX wymieniamy układy przy użyciu profesjonalnych narzędzi i każdorazowo udzielamy na wykonaną usługę od 6- 24 miesięcy gwarancji.